Kuzey Ege

Tur Programı

1. Gün: Bergama - Ayvalık

Sabah saatlerinde Bergama’ya varış. Kahvaltı sonrası Asklepion antik kentini rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Bir dönemin en büyük sağlık merkezi olan bu kentte gizemli hikayeler dinleyeceksiniz. Sonrasında dönemin en büyük devetlerinden biri olan Pergamon Krallığının kalıntılarına doğru yolculuğumuz başlıyor. Antik kentin manzarasına hayran kalacaksınız. Tapınak, Agora, Hamam ve Tiyataro gezilerimizin ardından öğle yemeği. Yemek sonrası Ayvalık’a hareket. Şeytan sofrası Şeytan’ın ayak izinin bulunduğu tepeden Ayvalık’ın muhteşem manzarası, Cunda adası, Güneş saati ve Taksiyarhis kilisesi gezileri sonrası otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Kaz Dağları - Assos

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Edremit, Akçay, Küüçükkuyu güzergahı ile Kaz dağlarının eşsiz doğasında yapacağımız yolculukla Tahtalıkuşlar köyü ve milli parkına varıyoruz. Bu keyifli zaman diliminin ardından Assos’a hareket. Behramkale köyü ve kalesi, Assos antik kent ve liman gezileri sonrası otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: Bozcaada - Truva - Çanakkale

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Geyikli limanından Bozcaada’ya hareket ve Bozcadanın dar sokaklarında kurulmuş Türk ve Rum mahallelerinin hikayeleri eşliğinde rehberimizle gezi. Ayazma plajında öğle yemeği. Yemek sonrası feribotla Geyikli’ye dönüş. Mitoloji tarihinin en büyük savaşlarından birine şahitlik eden, efsaneleriyle ünlü Truva antik kenti. Kent kalıntıları ve At maketini gördükten sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks marka otobüslerle seyahat
 • Bölgede 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Kahvaltı paketi ikramı
 • 3 adet öğle yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kuzey Ege Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri