Doğubeyazıt Van

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Akdamar Adası - Tatvan - Ahlat - Van

Saat 04:50 Sabiha Gökçen Havaalanında gidiş terminalinde buluşma. Pegasus Havayolları 07:00 uçağı ile İstanbul - Van uçuşu. Van Havaalanında bizi karşılayacak rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Van serpme köy kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra ilk durağımız Akdamar Adası. Teknemize binip Van gölü üzerinde doğa ile iç içe bir yolculuk sonrası Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin hikayelerini rehberimizden dinledikten sonra Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a geçiyoruz. Öğle yemeği (esktra). Yemek sonrası Ahlat’a varış. Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra, en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater gölüne geçiyoruz. Doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra Van’da ki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: İshakpaşa Sarayı - Doğubeyazıt

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Doğu Anadolu bölgesinin en güzel yerlerinden biri olan İshak Paşa Sarayına doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Muradiye şelalesi. Fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak Paşa Sarayına ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşaa edilen sarayın hikayelerini rehberimizden dinledikten sonra öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası bölgede yapımı devam eden halı ürünlerini tanımak üzere mağazayı geziyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Son durağımız Doğubeyazıt kaçakçılar çarşısı oluyor, serbest zaman diliminde alış veriş imkanınız olacak. Otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: Çavuştepe - Hoşap Kalesi - İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesi geziyoruz. Sonrasında Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi keşfetmeye gidiyoruz. Çavuştepe'deki rehberimizi dinlendikten sonra Van 100.Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", Van Arkeoloji Müzesi, Meher Kapı gezeceğimiz diğer yerler. Öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası alış veriş molası ve Van Havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pegasus Havayolları 20:30 uçağı ile Van - İstanbul uçuşu ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks marka otobüslerle çevre gezileri
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul Van gidiş dönüş uçak bileti
 • Van Şahmaran otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Doğubeyazıt Van Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri