Gül Tarlalarında Hasad

GÜL TARLALARINDA HASAD ZAMANI

Tur Programı

1. Gün: Gül Tarlaları - Eğirdir - Isparta

Sabah saatlerinde bölgeye varış. İlk durağımız Isparta’nın Gül tarlalarının bulunduğu Güneykent köyü oluyor. Isparta dünyaca ünlü Gül’lerinin yetiştiği tarlalarda Gül hasatına katılıyoruz. Ellerimizle topladığımız Güllerin sonra ki safhalarda Gül yağı vb şeylere nasıl dönüştüğünü yerlerinde izleyip, alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Bu eğlenceli zamanlarda dileyenler burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.) köy ürünlerinden alma imkânı bulacaktır. Bu keyifli gezimiz sonrası Eğirdir’e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesini gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde kısa bir tur attıktan sonra Isparta şehir merkezinde bulunan Prof. Dr. Turhan Yazgan Etnografya müzesini geziyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Sagalassos Antik Kenti - Burdur Gölü - Salda Gölü - İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacağınızdan eminiz. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Rehberimiz eşliğinde hikaye ve şehir efsanelerini dinleyerek kenti yürüyerek gezeceğiz. Sonrasında yolumuza Burdur’a doğru devam ediyoruz. Bu ufak şehrin merkezini panoramik olarak gezdikten sonra Burdur gölünü en güzel noktadan fotoğrafladıktan sonra Salda gölüne doğru hareket ediyoruz. Son dönemin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan bu gölde dinlenme imkanı bulacaksınız. Türkiye’nin Maldivleri olarak tanımlanan, Türkiye’nin en derin tatlı gölü olma özelliğini taşıyan Salda’da geçecek güzel zamanın ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda verilecek molaların ardından akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka otobüslerle seyahat
*Isparta 4* Iyaşpark otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün kahvaltı ve öğle yemekleri
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 23:00 İncirli Alfemo önü, 23:20 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü 23:59, Kadıköy Evlendirme dairesi önü, 00:40 Gebze Center önü, 01:00 İzmit Halkevi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Gül Tarlalarında Hasad Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri