Likya ve Karya gizemi

LİKYA ve KARYA

Tur Programı

1. Gün: Eski Datça – Datça – Marmaris – Dalaman

Keyifli bir yolculuk sonrası bölgeye varış. Serbest zaman diliminde alınan kahvaltı sonrası deniz manzarası eşliğinde keyifli yolculuk ile ilk durağımız eski Datça. Eski rum evleri, Can Yücel'in evinin bulunduğu Can Yücel sokağı gezerken rehberimizin anlatımı ve fotoğraf almak için zamanınız olacak. Bu keyifli turumuz sonrası Datça limanında kısa bir yürüyüş ve alışveriş yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünyanın en güzel koylarına sahip Datça’da rehberimizin belirleyeceği lokasyon ve zaman diliminde denize girme, dinlenme ve yemek yeme (ekstra) fırsatımız olacak. Bölgeden ayrılarak Marmaris merkezinde panoramik bir tur attıktan sonra Dalaman’da bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Gökova Tekne Turu – Azmak Çayı - Dalaman

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Akyaka’ya hareket ediyoruz. Kısa süren bir yolculuk sonrası buradan teknemize binerek Gökova turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda; Defne koyu, İncekum plajı, Sedir adası Kleopatra plajı, Zeytinlik koyu, Lacivert koy, Gelibolu adası sualtı mağaraları mola vereceğimiz yerler arasındadır. Gün boyu masmavi denize ve doğaya doyacaksınız. Teknede yemek (ekstra) müzik eşliğinde bu keyifli tur sonrası Akyaka’ya dönüyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz kısa bir Azmak Çayı turu (ekstra) yapabilirler. Akşam saatlerinde otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: Dalyan – İztuzu Plajı – Kayaköy – Ölüdeniz – Berceste Koyu – Fethiye

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Dalyan’a doğru hareket ediyoruz. Dalyan’da bizleri bekleyen teknelerimize binerek, sazlıkların içinde Kral Kaya mezarlarının manzarası ve anlatımız eşliğinde İztuzu Plajında yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtlama döneminde yumurtalarını bıraktığı bu eşsiz sahilde dinlenme ve denize girme imkanınız olacak. Sonrasında öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası Kayaköy’e yolculuğumuz başlıyor. Likya uygarlığının önemli kentlerinden biri olan, eski adı Karymlassos şimdi ki Hayaletköy olarak blinen bu şehrin tarihe karşı susmuş hali sizleri çok etkikeyecektir. Ayakta duran yapıları rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra ülkemizin en önemli koylarından biri olan Ölüdeniz’e geçiyoruz. Burada sizlere verilen zaman diliminde dilerseni Ölüdeniz ve Berceste plajlarında denize girebilirsiniz. Geçirdiğimiz bu keyifli günün ardından otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


4. Gün: 12 Adalar Tekne Turu – Fethiye

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye limanına geçiyor, buradan tekneye binerek 12 Adalar turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda; Göcek adası, Yassıcılar adası, Kızıl ada, Cennet koyu, Kleopatra koyu ve Tersane koylarında yüzme ve yemek (ekstra) molaları vererek hem eşsiz denizin keyfini çıkarıp, hem de doğanın içinde güzel bir gün geçiriyoruz. Saat 18:00’de tekne turumuz sona eriyor, otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.


5. Gün: Saklıkent Kanyonu – Kekova Tekne Turu – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak turumuza Saklıkent Kanyonu ile başlıyoruz. Yeryüzünün gizli cenneti olarak bilinen Saklıkent kanyonu, serin suyu ve dik yamaçlarıyla bu doğa harikası. Soğuk suyun içinde yürüyerek hem fotoğraflarımızı alıyor hemde güne güzel bir başlangıç yapıyoruz. Sonra ki durağımız olan Kekova’ya keyifli bir yolculuk ile Kalkan Kaş yolunu takip ederek gidiyoruz. Üçağız limanında bizleri bekleyen teknemize binerek turumuza başlıyoruz. Kekova turumuzda; Kaleköy, Tersane koyu, Batık Şehir, Akvaryum koyu ve Burç koyunda yüzme ve yemek (ekstra) molaları vererek hem eşsiz denizin keyfini çıkarıp, hem de doğanın içinde güzel bir gün geçiriyoruz. Saat 17:00’da tekne turumuz sona eriyor. Kekova merkezinde kısa bir dinlenme ve alışveriş imkanı sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka araçlarla seyahat
*Dalaman’da 2 gece yarım pansiyon konaklama
*Fethiye’de 2 gece yarım pansiyon konaklama
*Gökova tekne turu
*Dalyan tekne turu
*12 Adalar tekne turu
*İztuzu plajı giriş ücreti
*Ölüdeniz Milli Park giriş ücreti
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün kahvaltı ve tüm öğle yemekleri
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 21:00 İncirli Alfemo önü, 21:30 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 22:00 Kadıköy Evlendirme dairesi önü, 22:45 Gebze Center önü, 23:00 İzmit Halkevi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Likya ve Karya gizemi Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri