Gül Hasadı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GÜL TARLALARINDA HASAT ZAMANI

Tur Programı

1. Gün: Güneykent – Gül Tarlaları – Eğirdir – Gölcük – Isparta

Sabah saatlerinde bölgeye varış ve restaurantta kahvaltı (ekstra). İlk durağımız Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Güneykent köyü oluyor. Isparta’nın dünyaca ünlü Gül’lerinin yetiştiği tarlalarda Gül hasatına katılıyoruz. Ellerimizle topladığımız Güllerin sonra ki safhalarda Gül yağı vb şeylere nasıl dönüştüğünü yerlerinde izleyip, alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Bu eğlenceli zamanlarda dileyenler burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), köy ürünlerinden alma imkânı bulacaktır. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz sonrası Eğirdir’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrası Eğirdir içerisinde bulunan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesini gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde kısa bir tur attıktan sonra dinlenme molası sonrası durağımız Gölcük oluyor. İl merkezine 8 km mesafede bulunan Gölcük gölü, Deniz seviyesinden 1.300 m yükseklikte bulunan, etrafı 300 m kadar yükselen volkanik küllerle kaplı tepelerle saklı bir krater gölü olan Gölcük gölünün çapı 1,5 km, derinliği 30 m bulmaktadır. Burada geçirdiğimiz keyifli zaman sonrası otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Etnografya Müzesi – Sagalassos Antik Kenti – Salda Gölü

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durağımız olan Isparta şehir merkezinde bulunan Prof. Dr. Turhan Yazgan Etnografya müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. 10 katlı olan müze, 3000 m² alanda olup, seyir terasından Isparta şehir merkezini izleme şansı vermektedir. Müze gezimiz sonrası yolculuğumuza devam ediyor ve Anadolu’da bulunan önemli antik kentlerden biri olan Sagalassos’a ulaşıyoruz. Antik dönemin en önemli seramik merkezi olan kentin ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Rehberimiz eşliğinde bu gezimizi tamamladıktan sonra Burdur Gölü kenarında kısa bir mola ve fotoğraf çekme imkanı. Yolculuğumuz Salda Gölüne doğru devam ediyor. Öğle yemeği (ekstra) sonrası Türkiye’nin Maldivler’i olarak tanımlanan, ülkenin en derin tatlı gölü olma özelliğini taşıyan Salda’da göl kenarında serbest zaman ve keyif dolu bir anlar geçiriyoruz. Bol bol fotoğraf ve bölge anlatımlarının ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verilecek molaların ardından akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks marka otobüslerle seyahat
* 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
* Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
* Yolculuk boyunca araç içi soğuk ikramlar
* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- İlk gün kahvaltı ve öğle yemekleri
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 22:30 İncirli Alfemo önü, 23:00 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:45 Kadıköy Evlendirme dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri: 23 Mayıs

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
23.05.2025Müsait6.500,00 TL8.500,00 TL6.500,00 TL-

Yorumlar


Gül Hasadı Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri