Kastamonu Kanyonları

KASTAMONU KANYONLARI

Tur Programı

1. Gün: Horma Kanyonu – Ilıca Şelalesi – Çatak Kanyonu – Kastamonu

Sabah saatlerinde bölgeye varış ve Horma Kanyonu vadisinde restaurantta kahvaltı yapma imkanı (ekstra). Sonrasında bölge gezimize Pınarbaşı ilçesinde yer alan Horma Kanyonu ile başlıyoruz. İlçe merkezine 3 km mesafede, sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Batı Karadeniz’in görülmesi gereken yerlerinden biri olan kanyonun doğasına hayran kalacaksınız. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız bu turda, 3 km vadiyi yürüyerek yine bölgenin bir doğa güzelliği olan Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. 12 metre yükseklikten dökülen suların oluşturduğu doğal havuza hayranlıkla bakacaksınız. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra şimdi ki rotamız Azdavay’da bulunan Çatak Kanyonuna ulaşıyoruz. Merkeze 7 kilometre uzaklıkta olup, 6 kilometresi araç ile 1 kilometresi dağ içindeki yürüyüş parkurundan ilerlenerek kanyonun 900 metre yüksekliğe sahip gözetleme noktasına ulaşılmaktadır. Gözetleme noktasından kilometrelerce uzayan kanyonu seyrederken büyük bir keyif duyacaksınız. Anlatım ve fotoğraflar sonrası buradan ayrılıyor öğle yemeğimizi (ekstra) restaurantta alıyoruz. Günümüzün son durağı Kastamonu oluyor, panoramik turumuzda Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı anıtı gezilerimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Gökgöl Mağarası – Ereğli – Akçakoca – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk olarak ülkemizin gezilebilen en uzun mağarası, kollarıyla birlikte toplam uzunluğu 3350 metre bulan Gökgöl Mağarasını ziyaret ediyoruz. Hayranlıkla yapacağımız bu tur sonrası Zonguldak Maden Şehitleri anıtı önünde fotoğraf çekimi ve Kara Elmas hakkında yapılan bilgilendirmeleri dinleyip öğle yemeği (ekstra) için restauranta geçiyoruz. Yemek sonrası Zonguldak’ın en büyük ilçesi olan Ereğli’ye ulaşıyoruz. Burada bulunan Demir Çelik Fabrikasını araç içinden fotoğraflayıp yolumuza devam ederek Akçakoca’ya varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız turumuzda; Ceneviz Kalesi ve Dilek Kuyusunu geziyor günün yorgunluğunu Akçakoca Merkez Camii ziyaretimiz sonrası çay kahve molası ile atıyoruz. Keyifli tur sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks marka otobüslerle seyahat
- Kastamonu'da otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
- Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
- Çatak Kanyonu çıkış minibüs ücretleri
- Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
- Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- İlk gün kahvaltı ve öğle yemekleri
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 23:00 İncirli Alfemo önü, 23:30 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:59 Kadıköy Evlendirme dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Kastamonu Kanyonları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri