Boydan Boya Karadeniz

BOYDAN BOYA KARADENİZ ve BATUM

Tur Programı

1. Gün: Sinop – Samsun – Keşap

Sabah saatlerinde Sinop’a varış. Alınacak kahvaltı (ekstra) sonrası ilk durağımız Hamsilos fiyordu. Tam bir doğa harikası olan bu koy sonrası Sinop Kalesi, Sinop Müzesi ve Tarihi Sinop Cezaevini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Restaurantta öğle yemeğimizi (ekstra) alarak Samsun’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Samsun’da Samsun müzesi, İlk Adım Anıtı ve Bandırma Vapuru gezilerimizi yapıp, Keşap’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Akçaabat – Hamsiköy – Maçka – Sümela Manastırı – Trabzon

Otelde alınan kahvaltının ardından rehberimizin anlatımı ile aracımızdan Giresun Kalesini görüp, sahil şeridinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Karadeniz’in muhteşem sahil şeridi boyunca ilerleyip Akçaabat üzerinden Trabzon’a varıyor, buradan hayran kalacağınız doğa eşliğinde Hamsiköy'e çıkıyoruz. Hamsiköy'de manzarayı seyredip fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemeğimizi (ekstra) burada yiyoruz ve meşhur sütlaç’ı tadarak yolumuza devam ediyoruz. Maçka’ya varış ve Karadağ’ın yamaçlarına kurulmuş Karadeniz’in en önemli turistik değerlerinden olan Sümela Manastırına çıkacağız. Bu ziyaretimiz sonrası Arsin’de bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün: Trabzon – Uzungöl – Palovit Şelalesi – Fırtına Deresi

Otelde alınan kahvaltının ardından Sürmene Bıçakçısı ve Çay fabrikası ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alışveriş yapma imkanı sonrası Uzungöl yaylasına doğru yolculuğumuz devam ediyor. 1050 m yükseklikteki Uzun göl yaylası, tüm ihtişamı ve sizleri büyüleyecek güzelliğiyle bizleri karşılıyor. Buradaki çöküntü gölünü ve yayla evlerini görürken dileyen misafirlerimiz Karester yaylası turumuza (esktra) katılabilirler. Sonrasında Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada minibüslere binerek Palovit Şelalesi, Zil Kale ve Çat vadisi turunu (ekstra) yapıyoruz. Türkiye’nin en güzel ekosistemine sahip olan ve dünyadaki tüm bitkilerin yetişebildiği iklime sahip Fırtına vadisini gezip burada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün: Borçka Karagöl – Batum – Hopa

Otelde alınan kahvaltının ardından Artvin’in en önemli doğa güzelliklerinden biri olan Borçka Karagöl gezimizi yapıyor, fotoğraflarımızı aldıktan sonra Batum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve dönüş yolculuğu. Hopa’da ki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Çayeli – Rize – Keşap

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız bir doğa harikası Ayder yaylası. Yaylanın eşsiz doğası ve manzarasında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Rize’nin Çayeli ilçesinden minibüslere binerek Çeçeva köyüne çıkıyoruz (ekstra). Çeçeva köyü çay tarlalarında çay toplarken çok eğleneceksiniz. Rize şehir merkezine doğru yolculuğumuz devam ediyor, Rize bezi atölyesinde alışveriş imkanımız olacak. Yolumuz üzerinde bulunan Ayasofya Kilisesi ve Atatürk Köşkü gezilerimizi yaparak Karadeniz’in güzel manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuk ile Keşap’ta bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

6. Gün: Ordu – Ballıca Mağarası – Tokat

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in bu en düzenli şehrinde yapacağımız gezide ve tüm Ordu’nun kuş bakışı manzarasını izleyeceğimiz Boz tepe ve Paşa oğlu konağını göreceğiz. Sonrasında Ordu’dan ayrılıp Kuzey Anadolu dağlarının mükemmel manzarası eşliğinde Tokat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Tokat`ın Pazar ilçesi sınırları içinde yer alan Ballıca Mağarasına. Ballıca Mağarası astım rahatsızlığına iyi gelen, normalden yaklaşık 4 kat daha kaliteli havası bulunan önemli bir mağaradır. Mağarayı ziyaret ettikten sonra Tokat merkeze geçiyor ve Mahberi Hatun Kervansarayı`nı geziyoruz. Sulu Sokak'taki tarihi yapıları, Ulu Cami'yi ve bakırcıları ziyaret ettikten sonra Taşhan`da alışveriş molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

7. Gün: Amasya – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Amasya turumuzda; 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı, Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerinin cumbaları, Sultan II.Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesi, Burma Minareli Camii ve Şehzadeler parkı, içinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesi, Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Amasya’yı tepeden görüntüsü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarakda görebileceğimiz Çakallar Tepesi, Amasya Genelgesinin yayınlandığı Saraydüzü Kışla Binası gezilerinin ardından dönüş yolculuğu. Yol üzerinde Kızılırmak’ın kolu olan Gökırmak üzerinde bulunan Koyun Baba Kemerli Köprüsünü ve Koyun Baba Türbesi gezilerinin dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka otobüslerle seyahat
*Bölgede 6 gece yarım pansiyon konaklama
*
Otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
*
Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*
Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Öğle yemekleri
-Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
-Yayla çıkış ücretleri ve programda belirtilen ekstra turlar
-Batum giriş harcı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 22:30 İncirli Alfemo önü, 23:00 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:30 Kadıköy Evlendirme dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Boydan Boya Karadeniz Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri