Kapadokya

Tur Programı

1. Gün: Ihlara - Derinkuyu - Güvercinlik - Uçhisar

Sabah saatlerinde bölgeye varış ve kahvaltı için serbest zaman. Sonrasında bu eşsiz doğa harikasının tüm detaylarını gezmeye başlıyoruz. İlk durağımı bir kanyon vadi olan Ihlara oluyor. Vadiye inen basamaklar sizi zorlayacaktır. Burada Ağaçaltı ve Yılanlı kiliselerini gezdikten sonra yolumuza yer yüzünün 45 metre altında bulunan Derinkuyu yer altı şehri gezisiyle devam ediyoruz. İnsanların savaş dönemlerinde sığınma ve yaşama için yaptığı bu şehrin gizemi sizi büyüleyecek. Bölgeye doğru yolculuğumuz devam ediyor ve öğle yemeği (ekstra) almak için zamanımız olacak. Yemek sonrası bölgenin eşsiz güzelliğini seyredeceğimiz Uçhisar kalesine çıkıyor, Güvercinlik vadisi manzarasında fotoğraflarımızı alarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Göreme - Paşabağlar - Avanos - Ürgüp

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme vadisi gezimize başlıyoruz. Vadi içinde yer alan Elmalı, Azize Barbara, Aziz Basileus, Çarıklı kiliselerini rehberimiz eşliğinde gezip, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı kiliseyi gezerek bu turumuzu tamamlıyoruz. Üç Güzeller Peri bacalarını gördükten sonra öğle yemeği (ekstra) almak için zamanımız olacak. Yemek sonrası Avanos çanak çömlek ve Onyx taş atölyelerini ziyaret edip hem imalat hem de satış bölümlerini göreceğiz. Sonrasında Çavuşin köyü ve Paşabağlar’de fotoğraf çektirip Ürgüp Şarap mahsenlerini ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konakmala.

Dileyen misafirlerimiz, bölgeye özel Türk gecesine katılabilirler (ekstra).


3. Gün: Dervent Vadisi - Hacı Bektaş-i Veli - İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Dervent vadisinde buluna Peri bacalarını ziyaret ederek yolumuza devam ediyoruz. Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda verilen molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde keyifli bir seyahat sonrası İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks marka otobüslerle seyahat
 • Ürgüp 5* Taşsaray otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kapadokya Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri