Kıbrıs

KIBRIS ADASININ KEŞFİ

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Lefkoşa - Girne

Pegasus Havayolları ile saat 08:10 uçağı ile İstanbul – Lefkoşa uçuşu. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize geçiyoruz. Otele yerleşme, otel aktivitelerinden faydalanma, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Gazmağusa - Lefkoşa

Otelde alınan kahvaltının ardından rehberimiz anlatımla eşliğinde Gazimağusa’ya hareket ediyoruz. Snt. Barnabas İkon ve Arkeoloji müzesi, Snt. Nicolas Katedrali, Mağusa Camii ziyaretlerimiz sonrası, Namık Kemal’in 3 yıl kaldığı Zindan’ı görüp Salamis antik kenti gezimizi yaparak öğle yemeği (ekstra) alıyoruz. Daha sonra Lefkoşa’ya gelip burada Lefkoşa Surları, Girne Kapısı, Cumhurbaşkanlığı, Barbarlık müzesi ve Yeşil Hat sınırı gezilerimizi yapıp Girne’de bulunan otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün: Girne - Beşparmak

Otelde alınan kahvaltının ardından Tarihi Girne limanı, Girne Çarşısı, 7.yy Bizans tarafından yapılmış olan Girne Kalesi, Batık Gemi Müzesi gezileri. Girne’nin batısında ki 1974 Barış Harekâtının gerçekleştiği Karaoğlanoğlu’na hareket ediyoruz. Çıkarma Plajını, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Girne'nin doğusunda bulunan yüksek bir tepe üstüne kurulu Beylerbeyi Köyü ve 1192 yılında Kıbrıs'a gelen Lüziyanlar tarafından inşa edilmiş olan 12.yy’dan kalma Gotik yapı örneği Katolik Manastırı olan Bellapalis Manastırı gezilerimizi yapıyoruz. Otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün: Lefkoşa - İstanbul

Otelde sabah kahvaltısı sonrası dinlenme imkanı. Öğlen saatlerinde otelden ayrılarak Girne şehir merkezine varıyoruz ve burada serbest alış eriş imkanımızı değerlendiriyoruz. Sonrasında Ercan havaalanına transferimize gerçekleştirip, Pegasus Havayolları 15:40 uçağı Kıbrıs – İstanbul uçuşumuzu yapıyoruz. İstanbul’a varış, bindiğimiz noktalara transfer ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul’da havaalanı gidiş dönüş transfer
- Kıbrıs’ta 3 gece yarım pansiyon konaklama
- Pegasus Havayolları ile İst – Lef gidiş dönüş uçak bileti
- Kıbrıs’ta havaalanı otel gidiş dönüş transferleri
- 1 tam gün Lefkoşa ve Gazimağusa turu
- 1 tam gün Girne ve Beşparmak turu
- 2 tam gün rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Öğle yemekleri
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: Sabiha Gökçen Havaalanında buluşma
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Kıbrıs Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri