Işıklar Ülkesi Likya

LİKYA UYGARLIĞININ LİMAN ve ŞEHİRLERİ

Tur Programı

1. Gün: Gökova Tekne turu – Azmak Çayı – Marmaris

Keyifli bir yolculuk sonrası bölgeye varış. Serbest zaman diliminde alınan kahvaltı sonrası Akyaka’ya hareket ediyoruz. Kısa süren bir yolculuk sonrası buradan teknemize binerek Gökova turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda; Defne koyu, İncekum plajı, Sedir adası Kleopatra plajı, Zeytinlik koyu, Lacivert koy, Gelibolu adası sualtı mağaraları mola vereceğimiz yerler arasındadır. Gün boyu masmavi denize ve doğaya doyacaksınız. Teknede yemek (ekstra) müzik eşliğinde bu keyifli tur sonrası Akyaka’ya dönüyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz kısa bir Azmak Çayı turu (ekstra) yapabilirler. Akşam saatlerinde Marmaris’te bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Dalyan – Çamur Banyosu – Fethiye

Otelde alınan kahvaltının ardından Dalyan’a doğru hareket ediyoruz. Dalyan’da bizleri bekleyen teknelerimize binerek, sazlıkların içinde Kral Kaya mezarlarının manzarası ve anlatımı eşliğinde turumuzu keyifle yapıyoruz. Sonrasında şifalı çamur banyolarının bulunduğu alana geçiyor, burada serbest zaman diliminden dilediğiniz gibi zaman geçiyorsunuz. Ardından teknemize binerek Dalyan merkeze geliyor ve öğle yemeği (ekstra) sizlere zaman veriyoruz. Yemek ve alışveriş sonrası Fethiye’de bulunan otelimize yerleşme, havuz ve denize girme imkanı, akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün: Kayaköy – Ölüdeniz – Berceste Koyu

Otelde alınan kahvaltının ardından Kayaköy’e yolculuğumuz başlıyor. Likya uygarlığının önemli kentlerinden biri olan, eski adı Karymlassos şimdi ki Hayaletköy olarak bilinen bu şehrin tarihe karşı susmuş hali sizleri çok etkileyecektir. Ayakta duran yapıları rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra ülkemizin en önemli koylarından biri olan Ölüdeniz’e geçiyoruz. Burada sizlere verilen zaman diliminde dilerseniz Ölüdeniz ve Berceste plajlarında denize girme ve Yamaç paraşutu ve düzenlenen tekne turlarına katılma imkanınız olacak. Geçirdiğimiz bu keyifli günün ardından thiye’de bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün: 12 Adalar Tekne Turu

Otelde alınan kahvaltının ardından Fethiye limanına geçiyor, buradan tekneye binerek 12 Adalar turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda; Göcek adası, Yassıcılar adası, Kızıl ada, Cennet koyu, Kleopatra koyu ve Tersane koylarında yüzme ve yemek (ekstra) molaları vererek hem eşsiz denizin keyfini sürüyor, hem de doğanın içinde güzel bir gün geçiriyoruz. Saat 18:00’de tekne turumuz sona eriyor, otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: Üçağız Koyu – Kekova Tekne Turu – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak yolculuğumuza başlıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde yapacağımız yolculuk ile durağımız olan Kekova’ya ulaşıyoruz. Üçağız limanında bizleri bekleyen teknemize binerek turumuza başlıyoruz. Kekova turumuzda; Kaleköy, Tersane koyu, Batık Şehir, Akvaryum koyu ve Burç koyunda yüzme ve yemek (ekstra) molaları vererek hem eşsiz denizin keyfini sürüyor, hem de doğanın içinde güzel bir gün geçiriyoruz. Saat 17:00’da tekne turumuz sona eriyor. Kekova merkezinde kısa bir dinlenme ve alışveriş imkanı sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka araçlarla seyahat ve tüm çevre gezileri
*
Marmaris’te 1 gece yarım pansiyon konaklama
*
Fethiye’de 3 gece yarım pansiyon konaklama
*
Otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
*
Gökova, 12 Adalar, Dalyan ve Kekova tekne turları
*
Milli Park giriş ücretleri
*
Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*
Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-İlk gün kahvaltı ve tüm öğle yemekleri
-Dalyan Çamur Banyosu giriş ücreti
-
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 20:00 İncirli Alfemo önü, 20:30 Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen önü, 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Işıklar Ülkesi Likya Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri