Safranbolu ve Amasra

TARİHİ SAFRANBOLU KASABASI ve AMASRA ESİNTİSİ

Tur Programı

1. Gün: Tokatlı Kanyonu - Yörük Köyü - Safranbolu

Araç içi ikramlar eşliğinde keyifli bir yolculuk sonrası sabah saatlerinde bölgeye varış. Restaurantta alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) ardından ilk olarak Tokatlı kanyonunda bulunan Kristal terastan (ekstra) bölgenin eşsiz manzarasını seyretmek için buraya gidiyoruz. Rehberimizin kanyon ve bölge hakkında ki anlatımları eşliğinde fotoğraflarımızı alarak Yörük köyüne geçiyoruz. Köy tarihini rehberimizden dinleyip hep birlikte yürüyüş yaparak konakları ziyaret edip buradaki gezimizi tamamlıyoruz. Şimdi ki durağımız tarihi 350 yılı bulan Safranbolu kasabası. Gezimiz öncesi öğle yemeğimizi (ekstra) almak için restauranta gidiyor, yöresel yemeklerimizi yiyip dinlendikten sonra turumuza başlıyoruz. Saat kulesi, Hapishane, Hıdırlık tepesi, Cinci Han, İzzet Paşa camii, Güneş saati, Arasta, Demirciler, Bakırcılar çarşısı, Kaymakamlar evi ve Eski Hükümet konağını rehberimizin anlatımı eşliğinde detaylı olarak gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Amasra - Gökgöl Mağarası - İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasra’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Amasra’ya varış. 5000 yıl öncesinde 3 koy burnuna kurulan Amasra, Bartın iline bağlı, limanı, restaurantları ve eşsiz manzarası ile sizleri karşılayacak. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans dönemine ait kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri) gezlerimizi yaptıktan bölgeyi birde denizden görmek için tekne turumuzu (ekstra) yapıyoruz. Restaurantta öğle yemeği (ekstra) sonrası bu şirin ilçeyi arkamızda bırakıyor ve Karadenizin eşsiz güzelliğini seyrederek yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgede son durağımız Gökgöl Mağarası olacak. Mağara içi damlataş birikimi yönünden son derece zengin olan Gökgöl Mağarası, her traverten, sarkıt, dikit sütunlar yanında, bayrak, perde, akma damlataşları ile süslüdür. Aktif ve yarı aktif katlarda duvar damlataşları, makarna sarkıtlar, mağara gülleri, mağara iğneleri ve içi su dolu damlataş havuzları bulunmaktadır. Gelişim halinde olan bu damlataşlar, mağaradaki oluşumun hala devam ettiğinin belirtileridir. Gökgöl Mağarası’nın ilk 875 metresi turizm amaçlı kullanıma açılmıştır. Hayranlık duyacağınız bu mağara turu sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İkramlar eşliğinde keyifli bir yolculuk sonrası akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu..


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka otobüslerle seyahat
*Safranbolu 4* Aygür otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Amasra tekne turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 23:00 İncirli Alfemo önü, 23:30 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:59 Kadıköy Evlendirme dairesi önü, 00:45 Gebze Center önü, 01:00 İzmit Halkevi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Safranbolu ve Amasra Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri