Safranbolu ve Amasra

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİHİ SAFRANBOLU KASABASI ve AMASRA ESİNTİSİ

Tur Programı

1. Gün: Bartın – Amasra – Safranbolu

Sabah saatlerinde bölgeye varış ve restaurantta kahvaltı (ekstra). Rehberimizin bölge anlatımları eşliğinde Batı Karadeniz bölgesinin güzel manzarasında Bartın’ın güzel manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyor ve devamında Amasra’ya ulaşıyoruz. Restaurantta alınacak öğle yemeği sonrası Amasra turumuzu rehberimiz eşliğinde yapacağız. 5000 yıl öncesinde 3 koy burnuna kurulan Amasra, Bartın iline bağlı, limanı, restaurantları ve eşsiz manzarası ile sizleri karşılayacak. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Amasra Müzesi, Bizans dönemine ait kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale mescidi, Bakacak Tepesi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri) ve Kuşkaya anıtı gezlerimizi yaptıktan sonra Safranbolu’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Safranbolu Kasabası - Tokatlı Kanyonu – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından tarihi 350 yılı bulan Safranbolu kasabasını rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Saat kulesi, Hapishane, Hıdırlık tepesi, Cinci Han, Bulak Mağarası, İzzet Paşa camii, Kasım Sipahioğlu Konağı, Güneş saati, Arasta, Demirciler, Bakırcılar çarşısı, Kaymakamlar evi, Tepetaklak Konak ve Eski Hükümet Konağını gezdikten sonra öğle yemeği. Yemek sonrası sokakları ve yöresel ürünleri ile ünlü çarşı içinde serbest alışveriş zamanımız oluyor ve dinlenme molamızı veriyoruz. Son durağımız Tokatlı Kanyonu. Hızar Çayı'nın yatağındaki kireç taşı tabakalarının binlerce yılda aşınması sonucunda oluşan Tokatlı Kanyonu üzerinde İncekaya Su Kemeri ve Cam teras bulunmaktadır. Hayranlıkla yapacağımız bu tur sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verilen molaları takiben akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka otobüslerle seyahat
*Safranbolu'da otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 23:00 İncirli Alfemo önü, 23:30 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:59 Kadıköy Evlendirme dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Safranbolu ve Amasra Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri