Bozcaada & Gökçeada

BOZCAADA VE GÖKÇEADA GÜZELLİKLERİ

Tur Programı

1. Gün: Kaz Dağları – Assos – Truva – Çanakkale

Sabah saatlerinde bölgeye varış. Araçta alınacak kahvaltı sonrası birçok uluslararası ödül almış olan, Yörük kültürünü yansıtan bir etnografik müze olan Tahta Kuşlar Müzesini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Kaz Dağları eteklerinde bulunan Adatepe köyü bir sonraki durağımız olacak. Köy ziyaretimiz sonrasında sol tarafımıza Ege denizini, sağ tarafımıza da Kaz Dağlarını alarak Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip dileyen misafirlerimizle 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin ilk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz. Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Çanakkale’ye gidiyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra Homeros’un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Antik Kentine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yasayarak antik şehir içerisinde bulunan yapıları ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Bozcaada

Otelde alınan kahvaltının ardından mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamı ile bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Alaybey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına (ekstra) giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir aynı zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Bozcaada ziyareti sonrasında otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Çimenlik Kalesi – Nusrat Mayın Gemisi – Gökçeada

Otelde alınan kahvaltının ardından Çanakkale şehir merkezinde bulunan Deniz Müzesi, Nusrat Mayın Gemisi ve Çimenlik Kalesini rehberimizi eşliğinde geziyor ve feribotla Eceabat’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Kabatepe Feribot İskelesinden feribot ile Gökçeada’ya ulaşıyoruz. Ada’nın batı kısmında yer alan bir Rum köyü olan; karşılıklı 2 tepenin yamacına kurulmuş Piri Reis in 16.yy’da bahsetmiş olduğu Adanın iki yerleşim yerinden birisi olan Dereköy’e ulaşıyoruz. Köy içerisinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından köy çamaşırhanesine ulaşarak verilen fotoğraf molasının ardından bu kez rotamızı zamanında adanın en sosyal yerleşim yeri olan Zeytinli Köyüne çeviriyoruz. Zeytinli Köyü adından da anlaşılacağı üzere etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili Gökçeada'da koruma altına alınmış dört köyden biri durumundadır. Dibek Kahvesi ile ünlü bu köyümüzde verilen serbest molamızı tamamlayarak; adanın güneyinde yer alan ve altın sarısı kumsallara sahip olan Aydıncık diğer adı Kefalos Plajına gidiyoruz. Hemen plajın yani başında bulunan çeşitli hastalıklara iyi geldiği rivayet edilen Tuz Gölü’nde çamur banyosu yapabilirsiniz. Adadan ayrılıp İstanbul’a dönüş yoluna çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks marka otobüslerle seyahat ve tüm çevre gezileri
*Çanakkale’de 2 gece yarım pansiyon konaklama
*
Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
*
Strafor tabakta kahvaltı (araçta)
*
Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*
Çanakkale – Eceabat feribot geçiş ücreti
*
Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti
*
Bozcaada feribot geçiş ücreti
*
Gökçeada feribot geçiş ücreti
*
Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Tüm öğle yemekleri
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 22:30 İncirli Alfemo önü, 23:15 Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen önü, 23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Bozcaada & Gökçeada Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri