Anadolu Turu

DOYA DOYA ANADOLU

Tur Programı

1. Gün: Trabzon – Gümüşhane – Karaca Mağarası – Baksı Müzesi – Bayburt

Bagaj ve Check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları 06:15 uçağı ile İstanbul Trabzon uçuşu. Bölgede bizleri bekleyen rehberimiz ve otobüsümüzle buluşup güzel bir kahvaltı (ekstra) sonrası gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Limni Gölü Tabiat Parkı oluyor. Sonrasında sırasıyla Torul Kalesi Cam Seyir Terasından bölgenin eşsiz manzarasını seyrediyoruz. Sarıçiçek Köy Odalarını görerek yolculuğumuza Baksı Müzesi istikametinde devam ediyoruz. Müze gezimiz sonrası şehir merkezine gelerek Korgan Köprüsü, Bayburt Kalesi ve Saat Kulesi gezilerimizi yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: Üç Kümbetler – Palandöken – Narman Peri Bacaları – Ağrı

Otelde alınan kahvaltının ardından Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami’yi gezip Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ediyoruz. Ülkemizin en önemli kayak merkezlerinden olan Palandöken’de kısa bir dinlenme molası sonrası Günün son durağı Narman ilçesinde bulunan Peri Bacaları oluyor. Kırmızı rengi ve ilginç yeryüzü şekilleriyle dikkat çeken Narman Peri Bacaları “Kırmızı Periler Diyarı” olarak da adlandırılmaktadır. Anlatımlar ve fotoğraf molamız sonrası Ağrı’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün: Meteor Çukuru – Gökkuşağı Tepeleri – Babek v Tuz Mağaraları – Erciş

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durağımız Meteor Çukuru oluyor. Anlatımlar eşliğinde buranın fotoğraflarını aldıktan sonra yolumuza Ağrı Dağının eteklerine doğru devam ediyoruz. Harika bir durakta fotoğraf molamızı veriyor, efsanelerini dinleyerek yolumuza devam ediyoruz. Iğdır’da rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizde, Gökkuşağı Tepeleri ve Babek ve Tuz Mağaralarını görüyor Aras Nehrinin görselliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıt’ta İshak Paşa Sarayını görüyor yolumuzun sonunda Erciş’de ki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün: Kaz Gölü – Bulanık Ovası – Malazgirt Ovası – Bingöl

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durağımız Kaz Gölü. Anlatımlar eşliğinde Bulanık Ovası ve Malazgirt Ovasını turlayıp, bol bol fotoğraf ve dinlenme molaları veriyoruz. Bu güzel doğa turumuzun ardından Muş şehir merkezini görüyor ve Bingöl’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: Yüzen Adalar – Zağ Mağarası – Buban Bacaları – Elazığ

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durağımız Yüzen Ada Tabiat Parkı oluyor. Solhan ilçesi Hazarşah Köyü, Aksakal Göl mezrasındaki Ada, yörede yaşayan halk tarafından keşfedilmiştir. Yüzen Ada tamamen doğal yollarla oluşmuş olup, gölün üç tarafı dağlar ve tepelerle çevrilmiş düz arazi üzerinde bulunan krater göl konumundadır, şimdi ki alanı 300 m²'nin üzerindedir. Anlatımlar ve fotoğraf çekimlerimizin ardından durağımız Zağ Mağaraları oluyor. Zağ Mağaraları, sırtı dağa yaslanmış olan doğal kayalık kütlenin ön cephesinde, kayalık alanın hemen tamamına yayılmış olan mağara/odalardan oluşmaktadır. Bu mağara/odalar insan eliyle yapılmış, iç mekanlarda birbirine kademeli geçişlerle bağlantılı ve çok katlıdır.  M.S. 5. yüzyıl başlarına, Erken Hristiyanlık (Geç Roma-Erken Bizans) dönemine tarihlenmektedir. Bu güzel turumuz sonrası son durağımız Buban Bacaları oluyor. Peri bacalarını andıran bu doğa güzellikleri sizleri etkileyecektir. Anlatımlar eşliğinde yapılan gezi sonrası yolculuğumuz Elazığ’a doğru devam ediyor. Havaalanına transfer sonrası 21.20 uçağı ile Elazığ İstanbul uçuşu. İstanbul’da aldığımız noktalara transfer ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İstanbul’da gidiş dönüş havaalanı transferleri
*İstanbul – Trabzon, Elazığ – İstanbul uçak biletleri
*Lüks marka araçlarla çevre gezileri
*Bölgede otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama
*Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
*Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Trabzon’da ilk gün kahvaltı ve tüm öğle yemekleri
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri
-Bölgede yapılacak minibüs yolculukları

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 03:15 Kadıköy'den İstanbul Havaalanına Transfer
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Anadolu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri