Konya Şeb-i Arus

ŞEB-İ ARUS BÜYÜSÜ

Tur Programı

1. Gün: Mevlana Türbesi – Meram Bağları – Şeb-i Arus Töreni

Sabah saatlerinde Konya’ya varış ve restaurantta kahvaltı (ekstra). Rehberimiz eşliğinde Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya gezimize başlıyoruz. “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” sözleriyle tüm insanlığa ışık tutan Hz. Mevlana’nın türbesine gidiyoruz. Kubbe-i Hadra (Yeşil Kubbe), Matbah-ı Şerif, Dervişhan Odaları, Gümüş Kapı, Neyzen Mezarlığı, Sabır Taşları, Mesnevi’nin ilk sayfası ve Şeb-i Arus Havuzu gezileriniz rehberimiz eşliğinde yapıp ardından Şems-i Tebrizi’nin türbesini ziyaret etmeye gidiyoruz. Şems-i Tebrizi’nin öldürülerek içine atıldığı kuyunun üzerine inşa edilmiş camiinin içerisinde bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra Meram Bağları’na doğru yolculuğumuz başlıyor. Burada Tavus Baba Türbesi ve Tuzcu Baba Türbesini gezip Meram Bağlarının yeşilliğinde dinlenme imkanı buluyoruz. Sille köyünde Aya Helena Kilisesini görüp, Sille çayı kenarında yürüyüş yaparak köy meydanına geçip dinleniyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşip, dinlenme ve akşam yemeğinin sonrası Mevlevi Sema törenlerinin yapılacağı Kültür Merkezine geçiyoruz. Dört bölümden oluşan Sema Törenini büyük bir hayranlık ve huzurla seyredeceksiniz. Bu büyülü anların ardından otelimize dönüş ve konaklama.

2. Gün: Kelebek Bahçesi – Konya – Akşehir – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından sizleri çok farklı bir iklime götürecek olan Kelebek Bahçesine götürüyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise en büyüğü  ve özel olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla, yüzlerce uçuşan rengarenk kelebekleri, tropikal bitkileri, küçük şelaleleri görebilecek ve keyifli bir zaman geçireceksiniz. Bu keyifli gezimizin sonrası Konya’daki Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerini görmeye başlıyoruz. Karatay Medresesinde bulunan Çini Eserleri Müzesinde sergilenen Selçuklu Çinileri ve Taç kapısındaki Rumi Sanat etkilerini görme fırsatı bulacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra İnce Minareli Medreseyi geziyoruz. Taş ve Ahşap Eserler Müzesi olarakta bilinen medrese içerisinde Selçuklu eserlerini görüp hayran kalacaksınız. Medrese ziyaretimiz sonrasında Alaaddin Tepesi etrafında panoramik bir tur gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Alaaddin camii, Selçuklu Saray kalıntıları ve II. Rükneddin Kılıçarslan Köşküne ait kalıntıları göreceğiz. Kısa bir dinlenme molası sonrasında Akşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Türk edebiyatının ve geleneğinin en önemli mizah ustalarından Nasreddin Hoca türbesini ziyaret edip, fıkraların baş kahramanı olan Nasreddin Hoca ve hayatı ile ilgili bilgiler alıp dönüş yolculuğuma başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks marka otobüslerle seyahat
* Konya’da otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
* Şeb-i Arus tören bileti
* Yolculuk boyunca araç içi ikramlar
* Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk gün kahvaltı ve öğle yemekleri
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: 23:00 İncirli Alfemo önü, 23:30 Mecidiyeköy Eski Tekel Fabrikası önü, 23:59 Kadıköy Evlendirme dairesi önü
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Konya Şeb-i Arus Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri